اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / ویزا / ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

متقاضیان ویزای فرانسه در جریان باشند که جهت اخذ ویزای فرانسه با داشتن ویزای شنگن می توانند اقدام به سفر نمایند ؛ بنابر قوانین وضع شده مسافران جهت مسافرت به کشورهای عضو اتحادیه شنگن می توانند با اخذ ویزای شنگن اقدام به مسافرت نمایند، جهت اخذ ویزای شنگن فرانسه در جریان باشید که می بایست  در گام نخست نسبت به دریافت وقت سفارت فرانسه جهت مصاحبه اقدامات لازم رو انجام بدید.

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه فوری

همونطوریکه میدونید کشور فرانسه جز یکی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن هست از اینرو دوستانی که قصد مسافرت به  فرانسه رو دارند و درصدد اخذ  ویزای فوری فرانسه هستن می تونند با آماده کردن مدارک مورد نیاز ویزای شنگن درصدد اخذ ویزای فوری فرانسه باشند؛ یکی از تخصص های ویزابان اخذ ویزای فرانسه هست  بنابراین پیشنهاد می کنیم که  با توجه به زمانبر بودن روال اخذ ویزای فرانسه پروسه ی اخذ ویزای فوری  فرانسه رو به کارشناسان ویزابان محول کنید تا در اینصورت دغدغه خاطری برای اخذ ویزای فوری فرانسه نداشته باشید. جهت اخذ ویزای فرانسه متقاضیان باید اول ازهمه درصدد گرفتن وقت سفارت فرانسه باشند از اینرو می بایست اول از همه درصدد تکمیل کردن فرم ویزای فرانسه باشید و سپس درخواست خودتون را از طریق ارسال کردن ایمیل به سفارت فرانسه اعلام کنید که با محول کردن کارتون به متخصصین ویزابان میتونید روال اخذ ویزای فرانسه رو به کارشناسان ویزابان بسپارید.

مراحل اخذ ویزای فرانسه

با توجه به اینکه جهت اخذ ویزای فرانسه باید در وهله اول درخواست خودتون رو به فرانسه ایمیل کنید باید بدونید که در خواستتون برای چه نوعی از ویزای فرانسه هست و در جریان باشید که ویزاهای فرانسه در قالب ۳ دسته مختلف ویزای کوتاه مدت (جهت مسافرت های شخصی یا بصورت توریستی، تجاری، دیدن خویشاوندان و اقوام و.. هست)، ویزای بلند مدت (جهت انجام تحصیل که مختص دانشجویان  یا جهت انجام تحقیقات علمی هست ) ، ویزای ترانزیت فرودگاهی (این ویزا مختص زمانی هست که قصد جابجایی بین دو هواپیما رو دارید و میخواهید سوار هواپیمای جدیدی بشید یا جهت ورود به محوطه ترانزیت فرودگاهی هست).

بنابراین در صورتیکه هدف شما از سفر به فرانسه تفریحی و گردش از فرانسه هست یا میخواهید از اقوام نزدیکتون در فرانسه دیدن کنید باید نسبت به تکمیل کردن فرم ویزای توریستی فرانسه (کوتاه مدت) اقدامات لازم  رو انجام بدید که در اینصورت مدت زمان اقامت شما در فرانسه هم  در روز مصاحبه و از طرف افسر سفارت مربوطه مشخص میشه و در صورتیکه برای اولین بار هست که به فرانسه سفر می کنید مدت اقامت شما دوهفته خواهد شد.

هزینه مربوط به اخذ ویزای فرانسه

مسافرانی که متقاضی ویزای کوتاه مدت فرانسه هستند می بایست مبلغ ۶۰ یورو و متقاضیان ویزای بلند مدت جهت اقامت در فرانسه می بایست ۹۹ یورو و متقاضیان ویزای بلند مدت جهت تحصیل باید مبلغ ۵۰ یورو پرداخت کنند.

ویزای توریستی فرانسه

متقاضیان ویزای توریستی فرانسه می بایست بعد از جمع اوری مدارک مورد نیاز مدارک مربوطه را به ترتیبی که در ادامه خواهیم گفت مرتب کرده و به سفارت فرانسه تحویل دهند همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که جهت مصاحبه حضوری و انگشت نگاری حضور تمامی متقاضیان بالای ۱۲ سال در سفارت الزامی هست همچنین مدنظر داشته باشید که در روز سفارت می بایست تمامی مدارک مورد نیاز اخذ ویزا رو به همراه کپی تمامی مدارک به افسر سفارت تحویل بدید که در اینصورت اصل مدارک تنها برای تطبیق دادن هست و در روز مصاحبه تمامی اصل مدارک به شما باز گردانده خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه

 • ارائه فرم درخواست ویزای فرانسه که توسط شخص متقاضی تکمیل و امضا شده است.
 • کپی از تمامی صفحات شناسنامه متقاضی
 • ارائه گذرنامه معتبری که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد همچنین گذرنامه مربوطه دارای حداقل ۲ صفحه خالی جهت برچسب زدن ویزای شنگن باشد همچنین ارائه کپی تمامی صفحاتی که دارای مهر شنگن می باشد نیز الزامی است.
 • ارائه دو قطعه عکس ۴*۳ با پیش زمینه سفید که با عکس پاسپورت کاملاً متفاوت باشد.
 • ارائه آخرین مدارک شغلی مبتنی بر اعلام وضعیت شغلی متقاضی که شامل مدارک زیر می باشد: ترجمه ی آخرین حکم کارگزینی برای کارمندان بخش دولتی، گواهی اشتغالی که روی سربرگ شرکت و به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای کارمندان بخش خصوصی، ترجمه ی روزنامه رسمی شرکت مربوطه برای افرادیکه صاحب شرکت های خصوصی هستند، ارائه کارت دانشجویی برای دانشجویان و ارائه کارت مربوط به اعضای هیئت علمی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها، همچنین افرادیکه دارای مشاغل آزاد هستند نیز جواز کسب و کارت بازرگانی باید ارائه دهند.
 • ارائه پرینت شش ماهه گردش حساب بانکی که روی سربرگ انگلیسی و دارای مهر شده باشد.
 • ارائه سند ملکی مربوطه بنام متقاضی
 • ارائه بلیط هواپیما یا برگه رزرواسیون رفت و برگشت به فرانسه
 • ارائه واچر هتل در یک یا چند شهر فرانسه در طول مدت اقامت شخص در فرانسه
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی بصورت فردی یا گروهی با حداقل مبلغ تحت پوشش ۳۰ هزار یورو

نکاتی که می بایست هنگام درخواست ویزای فرانسه مدنظر داشته باشید:

 • فرم درخواست ویزای فرانسه می بایست به ازای هر یک از افراد متقاضی ویزا تکمیل و صادر شود.
 • انگشت نگاری برای تمامی افراد بالای ۱۲ سال الزامی می باشد.
 • ارائه یک نسخه کپی از تمامی مدارک ارائه شده به سفارت الزامی می باشد و داشتن اصل مدارک نیز در روز مصاحبه جهت تطبیق دادن با مدارک الزامی می باشد .
 • پرداخت مبلغ ۶۰ یورو در روز مصاحبه جهت بررسی مدارک هر شخص در سفارت الزامی می باشد.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت فرانسه و ویزای فرانسه با شماره های ۰۲۱۶۶۹۰۹۶۷۰ تماس بگیرید

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *